Trudno byłoby podać uniwersalny, stały cennik usług remontowych i wykończeniowych w Warszawie. Na końcową cenę naszych remontów wpływa wiele czynników. Oto kilka najważniejszych:

Ilość i wielkość remontowanych pomieszczeń

Najważniejszą zmienną niezbędną do przygotowania wyceny prac remontowych jest ilość oraz wielkość pomieszczeń, które mają zostać wyremontowane czy też wykończone. Zupełnie inny będzie koszt remontu małej kawalerki niż dużego, wielopiętrowego domu. Powierzchnia, która ma zostać poddana remontowi to jednak nie wszystko. Może się bowiem okazać, że ceny wykończenia mieszkań o takiej samej wielkości będą się od siebie różnić diametralnie. Dlaczego? O tym, w kolejnych punktach.

Rodzaj wykonywanych prac wykończeniowych

Przede wszystkim istotny jest zakres prac, który ma zostać wykonany. Cennik malowania ścian czy kładzenia tapet będzie nieporównywalnie niższy niż koszt wymiany instalacji gazowej, wodno-kanalizacyjnej, montaż instalacji elektrycznej czy też grzewczej. Z tego powodu istotne jest zebranie dokładnych informacji podczas pierwszej rozmowy z klientem i obejrzenie przez nas pomieszczeń. Może się bowiem okazać, że ich stan będzie gorszy, niż zakłada zleceniodawca i konieczne będzie poszerzenie prac. Oczywiście może być również odwrotnie, czyli, że w trakcie wykańczania uznamy, że któregoś rodzaju usług nie musimy wykonywać. Dlatego należy pamiętać, że wstępny kosztorys usług remontowych może się różnić od ostatecznej ceny remontu.

Czy stan domu lub mieszkania wpływa na cenę usług remontowych?

Oczywiście, że tak. Ze stanem pomieszczeń, mieszkania, domu czy biura wiąże się bezpośrednio rodzaj i zakres prac, które musimy wykonać. Cennik wykończenia wnętrz nie jest tożsamy z cennikiem remontów. Inaczej wyceniamy prace w mieszkaniu w stanie deweloperskim, gdzie pozostaje nam je wykończyć, a inaczej starsze lokale, w którym najpierw konieczne jest przygotowanie powierzchni (skucie płytek, zrywanie podłogi, tapety, wyrównanie ścian). Są to zawsze dodatkowe czynności, które należy wykonać, zanim rozpocznie się właściwe prace remontowe i wykończeniowe.

Jak zastosowane materiały wpływają na cenę remontu?

W zależności od tego, kto kupuje materiały i jakie one będą, wpłyną na ostateczną cenę prac remontowych. Na rynku dostępnych jest wielu producentów, a każdy praktycznie rodzaj produktu występuje w różnej jakości. To, jakie wybierzemy, wpłynie więc na całościowy koszt remontu.

Inne czynniki wpływające na cenę prac remontowych w Warszawie i okolicach

Wśród innych czynników, które wpływają na cenę prac remontowych i wykończeniowych w Warszawie i okolicach może mieć czas, jaki mamy na wykonanie zlecenia oraz dostępność wnętrz, które remontujemy. Są sytuacje, w których klienci proszą o tryb ekspres bądź też ze względu na inne prace w mieszkaniu czy domu, trudno nam realizować nasze zadania.

Takich zmiennych odbijających się na cenie remontu jest więcej.

Wycena robót wykończeniowych w Warszawie

Zapraszamy do kontaktu z nami. Po przeprowadzeniu krótkiej rozmowy będziemy w stanie przygotować dla Państwa wstępną wycenę robót wykończeniowych. Kontakt z nami możliwy jest drogą telefoniczną, mailową, przez formularz na stronie czy osobiście.

Szukasz sprawdzonej ekipy od remontu mieszkania?

Nie chcesz przepłacać – zadzwoń!